JaunumiHuberts, Daniels un Makss - Latgales topošie eirokrāti!

Publicēja 2018. gada 20. okt. 09:38Gatis Kampernovs   [ atjaunināja Sarmīte Gaidule 2018. gada 30. okt. 14:34 ]

Par šī mācību gada otrās nodarbības tēmu pirmo reizi LJĢS vēsturē kļuva Eiropas Savienības ģeogrāfija, kuru, kā ierasts, žūrija nekautrējās papildināt ar vēstures, kultūras un citu jomu faktiem. Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija uzņēma 59 skolēnus, kurus nebaidīja ne žūrijas izvēlētā tēma, ne drēgni rudenīgais sestdienas rīts. 

Palēnām iekustās jaunizveidotā 6./7.klašu grupa, kurā šoreiz RVPĢ skolēniem pievienojās pa kādam citas skolas audzēknim. Un tieši Jānim Drelingam no Vienības pamatskolas izdevās uzrādīt augstvērtīgāko rezultātu, iegūstot pirmo vietu. Rolands Geikins un Vladislavs Visockis (abi Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija) saņēma diplomus par attiecīgi otro un trešo vietu. 

8./9. klašu grupā šoreiz konkurenci Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija) spēja izrādīt Daniels Daņilovs (Daugavpils 12.vidusskola), abu sasniegtās punktu summas atšķīrās tikai par 1 punktu! Galu galā Hubertam pirmā, bet Danielam otrā vieta. Marija Cvetinska (Daugavpils 16.vidusskola) ieguva trešo vietu. 

Arī šoreiz lielākā konkurence vidusskolas grupā, otro uzvaru sezonā gūstot Maksam Soboļevam (Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija). Viktors Strigajevs (Rēzeknes 6.vidusskola) sasniedza otro augstvērtīgāko punktu summu, bet Elizabete Rupā (Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija) ierindojās trešajā vietā. 

Šī noteikti ieies vēsturē kā viena no saspringtākajām nodarbībām - absolūtā vērtējuma labākie trīs nodarbības rezultāti satilpa punkta robežās! Šoreiz paveicās Hubertam, kurš par nieka tiesu ieguva absolūtā vērtējuma diplomu. Daniels un Makss dalīja otro vietu. 

Sezonas absolūtājā kopvērtējumā Huberts nostiprinājis savas līderpozīcijas, bet skolu kopvērtējumā Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija turpina attālināties no konkurentēm. 

2018.gadā vēl atlikusi viena nodarbība par tēmu cilvēkģeogrāfija! 

Pēc Latvijas seko Eiropa!

Publicēja 2018. gada 18. okt. 06:28Gatis Kampernovs   [ atjaunināts 2018. gada 18. okt. 06:33 ]

Lai gan daudzviet Latvijas 100-gade tiks atzīmēta tikai pēc mēneša, LJĢS to jau paguvusi atzīmēt, lai varētu ķerties pie plašākām tēmām oktobra mēnesī. Par šīs sezonas otrās nodarbības teritoriju izvēlēta Eiropas Savienība, kurā esam gan mēs, gan vēl (vismaz pagaidām) 27 citas valstis. Tad nu žūrijas kolektīvs ņēmies pētīt, kas šīm zemēm kopīgs un atšķirīgs, ko kārtīgam ģeogrāfam pienāktos par savienību zināt! 

Norises vieta: Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija
Laiks: 20.oktobris, reģistrācija no 10:30
Līdzi ņemam: Eiropas Savienībā ražotu pildspalvu, Odu priekam un 150 eirocentus. 

Uz tikšanos!

Sākusies LJĢS 8.sezona!

Publicēja 2018. gada 1. okt. 03:03Gatis Kampernovs

29. septembra rītā 72 skolēni mēroja ceļu uz Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju, lai atklātu nu jau 8. Latgales jauno ģeogrāfu skolas sezonu. Pirmajā sezonas nodarbībā atskatījāmies uz lietām, kas notikušas Latvijā tās pirmajos 100 pastāvēšanas gados – pieminot gan slavenus Latvijas iedzīvotājus, gan atgādinot sev, kādas svētku un piemiņas dienas tiek svinētas mūsu valstī.

Šajā sezonā piedzīvotas pārmaiņas klašu grupu sadalījumā, pirmo reizi atsevišķā grupā sacentās paši jaunākie dalībnieki – 6.-7.klases skolēni. Šajā reizē par uzvaru šajā grupā cīnijās 10 dalībnieki, visi pārstāvot Rēzeknes Valsts poļu ģimnāziju. Par pirmo šīs klašu grupas uzvarētāju kļuva Estere Lempa,  aiz sevis atstājot Egonu Grabustu un Emīlu Taukuļu (visi trīs attēlā).

8.-9.klašu grupā skolu ģeogrāfija bija plašāka un tika pārstāvētas 8 dažādas skolas, taču šī lielā konkurece neliedza izcīnīt pārliecinošu uzvaru pagājušā mācību gada pamatskolas grupas līderim Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1. Ģimnāzija),  otrā vietā atstājot savu skolas biedru Juri Siliņu, savukārt trešo vietu izcīnīja Rēzeknes 5. vidusskolas pārstāvis Sandis Bulduris.

Viskuplāk pārstāvēta šajā reizē bija 10.-12. klašu grupa, kur par uzvaru cīnījās 40 dalībnieki. Labāko rezultātu sasniedza Makss Soboļevs no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas. Otrajā vietā Elizabete Rupā (Rēzeknes Valsts 1. Ģimnāzija), no kuras tikai par 1 punktu atpalika Daugavpils Valsts ģimnāzijas pārstāve Grēta Grunda.

Absolūtajā vērtējumā pirmo reizi uzvaru izcīnīja Huberts Zimackis, kā tuvāko sekotāju aiz sevis atstājot  Maksu Soboļevu. Savukārt skolu kopvērtējumā pārlieconošā vadībā izvirzījās Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija, kas par 50 punktiem apsteidz Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju.

LJĢS žūrija vēlas pateikties visiem, kas apmeklēja sezonas pirmo nodarbību un cer jūs visus un vēl jaunus dalībniekus satikt arī nākamajās nodarbībās, no kurām tuvākā jau 20. oktobrī, kad tiksimies Rēzeknē un noskaidrosim zinošākos skolēnus jautājumos par Eiropas Savienību.

Uz tikšanos!

LJĢS gatava iesākt jauno mācību gadu ar svētku tematiku!

Publicēja 2018. gada 22. sept. 10:25Gatis Kampernovs   [ atjaunināts 2018. gada 22. sept. 10:28 ]

29.septembrī vasaras brīvlaiku noslēgs Latgales Jauno ģeogrāfu skola, Daugavpilī pulcējot reģiona jaunos ģeogrāfus. Jaunajā mācību gadā gaidāmas vairākas izmaiņas, starp kurām redzamākā - vidusskolēni tiek apvienoti vienotā klašu grupā! 
Par pirmās nodarbības tēmu šaubu nebija - Latvijai pienākusi skaista, apaļa jubileja, kuru vērts atzīmēt! Tātad, jautājumi par un ap Latviju mūsdienās un valstī notikušo pēdējo 100 gadu laikā! 

Nodarbība norisināsies Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā
29.septembrī nodarbība sāksies 10:30
Dalības maksa saglabājas 1,50 eur apmērā
Balvas labākajiem, kā ierasts!

Uz tikšanos!

Ēriks Kasparenoks LJĢS sezonu noslēdz perfekti!

Publicēja 2018. gada 26. marts 13:43Gatis Kampernovs

24.martā Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija uzņēma šī mācību gada noslēdzošo LJĢS nodarbību, kurā noskaidrojām gan labākos rurālās ģeogrāfijas pārzinātājus, gan arī sezonas izcilniekus. Tāpat apliecinājumus saņēma šīs sezonas aktīvākie nodarbību apmeklētāji.
Žūrija šoreiz uzmanību vērsa uz lauksaimniecību, tomēr arī citas nozares netika pilnībā piemirstas. Ķīnas rīsu audzēšanas tradīcijas, novadu ģerboņu detaļas, pat bijušie kolhozi un cūku mēris tika pieminēti uzdevumos. 

Pamatskolas grupā lieliska sezona Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), kurš izcīnījis uzvaras visās sešās individuālajās nodarbībās! Šoreiz viņam spēja turēt līdzi Agnese Romanovska (Daugavpils Valsts ģimnāzija), bet trešo vietu izcīnīja Sandis Bulduris (Rēzeknes 5.vidusskola). Sezonas kopvērtējumā aiz Huberta vietas labāko trijniekā ieņēma Makss Soboļevs (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija), kā arīJuris Siliņš (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). 

Arī 10.klašu grupā šaubas par sezonas uzvarētāju nebija - lieliska sezona Elizabetei Rupajai (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), kura pārliecinoši labākā arī šajā nodarbībā. Rurālās ģeogrāfijas eksperti šajā klašu grupā arī Teimurs Amirovs (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs) un Renārs Leiskins (Daugavpils 12.vidusskola), kas ieguva attiecīgi otrās un trešās vietas diplomus. Pēdējās nodarbības izlaišana gan netraucēja sezonu otrajā vietā noslēgt Aleksam Norkum (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs), bet trešā labākā punktu summu šosezon Renāram Leiskinam. 

11.klašu grupā šosezon vērojama interesantākā sacensība, jo vēl pēdējos rurālās ģeogrāfijas jautājumos sezonas TOP 3 nebija noskaidrots. Nodarbības uzvarētājas laurus plūca Margarita Mihailova (Daugavpils 16.vidusskola), apsteidzot Danielu Rožko (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs) un Džūliju Bubnovu (Daugavpils Valsts ģimnāzija). Līdzīgi kā rurālajā ģeogrāfijā, arī sezonas kopvērtējumā šajā grupā dominējuši daugavpilieši, par sezonas uzvarētāju kļūstot Danielam Rožko, kurš pēdējos metros apsteidza Andreju Rucko no Daugavpils 9.vidusskolas. Andreja skolasbiedrs Artūrs Kušķis šosezon trešais labākais Latgalē.

Lai gan sezonas gaitā 12.klašu grupā dalību ņēmuši 26 skolēni, uz pēdējo nodarbību ieradās vien divi - Ēriks Kasparenoks (Rēzeknes 5.vidusskola) un Diāna Breidaka (Daugavpils 12. vidusskola). Līdzīgi kā iepriekšējās nodarbībās, arī šajā Ērikam konkurenci nespēja sastādīt ne Diāna, ne arī kāds citu klašu grupu dalībnieks, kā rezultātā 6 individuālajās nodarbībās Ērikam 6 absolūtā uzvarētāja diplomi, turklāt panākums arī komandu mačos! Izcila sezona! Pārliecinoši otrajā vietā vecākajā klašu grupā šosezon Māris Jurāns (Rēzeknes 5.vidusskola), bet Diāna panāca Lieni Nitišu (Daugavpils Valsts ģimnāzija) un abas dalīja sezonas trešo labāko punktu summu. 

Skolu kausa (attēlā) kopvērtējumā otrajā semestrī ļoti stabili punktus ieguva un arī sezonu ar uzvaru noslēdza Rēzeknes 5.vidusskolas komanda, stabilā otrajā pozīcijā Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolēni, bet vietu labāko triju skolu vidū nosargāja Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija.  

LJĢS savu nākamo sezonu uzsāks septembrī, kad būs arī ievērojamas formāta izmaiņas, par kurām drīzumā ziņosim. Bet šajā atlikušajā mācību gadā LJĢS novēl saņemt vislabākās liecības, kā arī veiksmi eksāmenu pildīšanā, kam tie vēl priekšā! Un, protams, vislabākos rezultātus valsts olimpiādē aprīlī!

Sezonu noslēgsim laukos!

Publicēja 2018. gada 18. marts 01:42Gatis Kampernovs

LJĢS 2017./18. mācību gadā klāt ir noslēdzošā nodarbība, kurā noskaidrosim visas sezonas izcilniekus! Kā vēsta virsraksts, noslēgsim to laukos. Nē, tā nebūs ne izbraukuma vai brīvdabas nodarbībā, bet gan nodarbība Rēzeknes pilsētā, tomēr tās tēma - rurālā ģeogrāfija, ir tieši par lauku vidi, dzīvi ārpus pilsētām! Galu galā urbānā vide LJĢS jau ir gana pētīta, mazliet pat piemirstot par dzīvi ārpus pilsētām! 

Nodarbība notiks Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā (Lubānas iela 49)
Sākums, kā ierasts, 10:30
Līdzi jāņem rakstāmais, Dakotas vai Apvedceļa labāko dziesmu izlases un 1,5 eur naudaszīme
Nodarbības beigās neaizmirsīsim: Labākos rurālās dzīves speciālistus, labākos sezonas griezumā, kā arī uzcītīgākos nodarbību apmeklētājus!

Uz tikšanos!

Intriga izpaliek, Rēzeknes 5.vidusskola pārliecinoši uzvar Komandu mačos!

Publicēja 2018. gada 18. febr. 13:41Gatis Kampernovs

Šīs sezonas LJĢS pēdējā vizītē Daugavpilī noskaidrojām Latgales spēcīgāko ģeogrāfu komandu šajā mācību gadā. Kā ierasts, komandu skaits bija liels (24), arī noskaņojums bija kaujiniecisks. Par izteiktiem favorītiem bija uzskatāma pēdējo gadu čempione Rēzeknes 5.vidusskola, tomēr Komandu mači ar to ir īpaši, ka tajos mēdz notikt dažādi pārsteigumi.

Par nelielu pārsteigumu parūpējās žūrija, uzticot dalībniekiem vienu no dīvainākajiem LJĢS uzdevumiem - lielo labirintu. Par acu mežģīšanu parūpējās arī dīvainos virzienos sagrieztās kartes, bet prātu mežģīja gan virkne problēmjautājumu, gan bieži redzēto logotipu atpazīšana. Neiztika bez ierastajiem uzdevumiem - darba ar karti (šoreiz Maskavas pilsētas), kā arī lielo testu maču noslēgumā. 

Ērika Kasparenoka, Māra Jurāna, Austra Mazura un Sanda Smeiļa veidotā komanda "Balts ir stalts" pirmo starta satraukumu pārvarēja ātri, piecos no 8 uzdevumiem uzrādot labāko punktu summu, kā rezultātā ļoti pārliecinoša uzvara favorītiem no R5V. Tikpat droši otro pozīciju ieņēma Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzistu komanda "Austrumtimoras izlase", kuras sastāvā Rihards Koroševskis, Juris Siliņš, Elizabete Rupā un, protams, Huberts Zimackis. 

Nākamo vietu izspēlē tabula kļuva pavisam blīva, trīs Daugavpils skolām un Rēzeknes 5.vidusskolas otrai komandai finišējot dažu punktu robežās. Trešās vietas diplomus ieguva Daugavpils Valsts ģimnāzisti (Paula Vucena, Agnese Romanovska, Mareks Kupšāns un Liene Nitiša) no komandas "Nosaukums". Komanda "Vilhelms XXX" no Daugavpils 9.vidusskolas ieguva 4.vietu (Jekaterina Potalujeva, Elīza Malinovska, Andrejs Rucko, Arturs Kušķis), bet R5V komanda "Spicīte <3" (Jānis Zagorskis, Dins Pujats, Raivis Garjāns, Dāvids Vanags) ierindojās piektajā vietā. Labāko sešinieku noslēdza komanda "Vieta jūsu reklāmai" no Daugavpils 12.vidusskolas (Rimants Badins, Daniels Daņilovs, Renārs Leiskins, Dainis Vērdiņš). Labāko 6 komandu starpā šoreiz neiekļuva komandas no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas un Daugavpils Krievu liceja-vidusskolas. 

Šosezon atlikusi vairs viena nodarbība - 24.martā tiksimies Rēzeknē, lai iedziļinātos pasaules lauku iedzīvotāju ikdienas dzīvē kārtā "Rurālā ģeogrāfija". Tad arī apbalvosim sezonas izcilniekus!

Sezonas intriga - ilgi gaidītie komandu mači!

Publicēja 2018. gada 13. febr. 15:02Gatis Kampernovs

Kā ik katru sezonu, arī šajā LJĢS organizē Latgales komandu mačus ģeogrāfijā, dodot iespēju skolēniem sacensties nedaudz cita formāta sacensībās. Intrigas ziņā šis mācību gads bijis gana garlaicīgs, tādēļ ar nepacietību gaidām, vai Ērikam un R5V komandai izdosies pieveikt visus jau atkal! Par LJĢS tradīciju kļuvusi komandu maču rīkošana Daugavpils 16.vsk. telpās, kurās arī šosestdien visus aicinām ierasties! 

Nolikums LJĢS komandu sacensībām 

1. Norises laiks, vieta, dalības maksa 

Sacensības norisinās 17.februārī
VJĢS nodarbību uzņems Daugavpils 16.vidusskola.
Sacensību sākums - 10:30.
Dalības maksa komandu sacensībām: 5 eur komanda/ 1,50 eur pers. komandā ar mazāk kā 4 dalībniekiem
Līdzi jāņem rakstāmpiederumi, krāsaini flomasteri un godaprāts!

2.Dalībnieki 

Par dalībnieku var kļūt jebkurš skolēns, kas mācās Latgales reģionā. Skolēni veido skolu komandas, kurās ietilpst 2-4 dalībnieki no vienas skolas. Komandā vismaz vienam dalībniekam jāpārstāv pamatskolas grupa (komandā drīkst būt pat 4 pamatskolēni!). Komanda izvēlas nosaukumu un nosaka komandas kapteini. No vienas skolas var piedalīties neierobežots komandu skaits

3.Ieskaite 

Komandu sacensībās tiek uzdoti jautājumi, kurus kopīgi jāatbild visiem komandas dalībniekiem. Sacensību noslēgumā tiek apbalvotas 3 labākās komandas. 
Individuāli dalībnieki saņem kopvērtējuma punktu skaitu atbilstoši šīs sezonas LJĢS noteikumiem. Skolu kausa vērtējumā noteikumi paredz dubultu punktu ražu par komandas iespēto rezultātu.

Uz tikšanos!

Kalnu jautājumos Huberts teju pieveic Ēriku

Publicēja 2018. gada 21. janv. 09:34Gatis Kampernovs

LJĢS pirmā vizīte Viļānos pulcēja vairāk kā pussimtu Latgales jaunos ģeogrāfus, lai pirmo reizi sacenstos jautājumos, kas tieši sagatavoti par tēmu "kalni un vulkāni". Žūrija jautājumos neaizmirsa arī Latvijas paugurus, tomēr vairums jautājumu bija veltīti pasaules "dūžiem". 

Pamatskolēnu grupā kā ierasti bija vērojama lielākā atsaucība, pulcējot 26 dalībniekus. Labāko trijnieks (attēlā) gan nepārsteidza, jo kārtējais panākums Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Stabili otrais nodarbībā Makss Soboļevs (Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija), bet labāko trijnieku, līdzīgi kā sezonas kopvērtējumā, noslēdza Huberta skolasbiedrs Juris Siliņš. 

10.klašu grupā vienu uzvarētāju noskaidrot neizdevās - vienādu punktu summu sasniedza mājiniece Viktorija Sidorova (Viļānu vidusskola) un Elizabete Rupā (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Elizabetei panākums ļāvis izvirzīties sezonas kopvērtējuma galvgalī. Labāko trijnieku sīvā cīņā noslēdza Artjoms Promislovs (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs).

11.klašu grupā šīs sezonas 5 nodarbībās jau piektais uzvarētājs - šoreiz panākums Rihardam Koroševskim (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Tuvu Rihardam arī Ennata Viļuma (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs). Nieka punkts ļāva trešās vietas diplomu iegūt Lindai Danielai Ančai (Rēzeknes 5.vidusskola). Pateicoties katrā nodarbībā neprognozējamiem rezultātiem, arī uzvarētāju kopvērtējumā vēl prognozēt nav iespējams.

Ērika Kasparenoka klašu grupā lieli brīnumi nenotika un labāko trijnieks sarindojās ar zināmu punktu intervālu. Ēriks un Māris Jurāns atnesa dubultuzvaru Rēzeknes 5.vidusskolai, bet Daugavpils Valsts ģimnāzijai trešo vietu nopelnīja Liene Nitiša. 

Kalnu un vulkānu tēmā Ērikam atradās nopietns izaicinātājs, jo Huberts līdz pat pēdējam uzdevumam saglabāja iespējas uzvarēt nodarbības absolūtajā vērtējumā. Galu galā Ērikam piektais panākums no pieciem. Trešā vieta Mārim Jurānam.

Skolu kausā pirmajā vietā nostiprinājusies Rēzeknes 5.vidusskolas komanda, kurai šoreiz uz papēžiem mina Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas skolēni, kuri nu jau reāli kandidē uz skolu kopvērtējuma trešo ailīti.

Nākamā tikšanās februārī, kad atkal tiksimies ikgadējos komandu mačos. Uz tikšanos! 

LJĢS pirmo reizi viesojas Viļānos!

Publicēja 2018. gada 16. janv. 07:11Gatis Kampernovs

2018.gadu LJĢS iesāks ar pirmo vizīti Viļānos LJĢS vēsturē, kā arī jaunu nodarbības tēmu - kalnu un vulkānu ģeogrāfiju. Žūrija sola daudzpakāpju uzdevumus - zemākie pakāpieni (atbilstoši augstumam) Latvijas pauguru augstumā, augstākie pārsniegs 8km atzīmi. Kas kalnos mitinās un kādu postažu pastrādājuši vulkāni?
 
Nodarbība notiks: Viļānu vidusskolā (Rēzeknes iela 1a, Viļāni)
Laiks: 10:30-15:00
Līdzi jāņem: rakstāmais, 1,5 eur un seismogrāfs
Būs: balviņas
Nebūs: izvirdumu

Uz tikšanos!

1-10 of 104

Comments