JaunumiSezonu noslēgsim 30.martā!

Publicēja 2019. gada 25. marts 23:53Gatis Kampernovs

Ar nodarbību Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā noslēgsies kārtējā LJĢS sezona. Šajā mācību gadā būsim apceļojuši Eiropas Savienību, atzīmējuši Latvijas simtsgadi, iepazinuši cilvēku izplatību un sugas īpatnības, noskaidrojuši Latgales reģiona labākos kā individuāli, tā komandās, atlicis noskaidrot tos, kas šajā karuselī uzrādījuši labākos rezultātus visa mācību gada griezumā. Un to paveiksim ar ļoti pavasarīgu tēmu kombināciju - sporta un veselības ģeogrāfiju. Tie, kas jau orientējas Jauno ģeogrāfu skolas tradīcijās, apzinās, ka atkāpes no ģeogrāfijas šādu tēmu gadījumā ir neizbēgamas, bet labi zināms, ka arī žūrijas radošo domu lidojumam bieži nav robežu! 

Nodarbība notiks:
1) Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā;
2) 30.martā;
3) 10:30 nodarbības sākums.
Nodarbībā paredzēts:
1) Iegūt jaunas zināšanas mazāk zināmās tēmās;
2) Noskaidrot labākos sporta un veselības ģeogrāfijas jautājumos;
3) Noskaidrot mācību gada kopvērtējuma izcilniekus;
4) Otrajā un trešajā punktā minētos apbalvot; 
5) Izmantot līdzi paņemtās pildspalvas un 1,50 eur monētu.
LJĢS novēl:
1) Uz tikšanos!

Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija uzvar Komandu mačos!

Publicēja 2019. gada 27. febr. 04:00Gatis Kampernovs

23.janvārī Latgales jauno ģeogrāfu komandas tradicionāli pulcējās Daugavpils 16.vidusskolā, lai noskaidrotu šī mācību gada spēcīgāko komandu. Uz sacensībām ieradās 30 komandas, turklāt žūrija pārsteidza ar jaunu sacensību formātu, kurš ļāva komandām pašām izvēlēties sacensību jautājumu tēmas! Izvēle bija gana plaša - komandas atbildēja gan uz ģeogrāfiskiem jautājumiem, piemēram, par Dienvidamerikas dzīvniekiem un valstu diktatoriem, gan, kā tas LJĢS bieži mantīts, arī uz jautājumiem, kas ar ģeogrāfiju nešķiet pilnībā savienojami - slavenības animācijās, zvēru pēdas sniegā utt. Sacensības sākās ar vienīgo saglabāto tradicionālo uzdevumu - darbu ar karti, kurā šoreiz pētīta tika Viduslatvija. 

Jaunais formāts komandām punktus krāja ļoti līdzīgi, mainoties tēmām labākos rezultātus uzrādīja te viena, te cita komanda (labāko rezultātu kaut vienā kārtā sasniedza veselas 17 komandas!). Lai gan Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija iepriekš šajās sacensībās uzvarējusi nebija (pērn otrā vieta), zinot komandas līderi, bija uzskatāma par galveno favorīti, savu statusu arī apliecinot un izcīnot uzvaru sacensību noslēgumā! Komandas "Austrumtimoras izlase" sastāvā bez Huberta Zimacka arī Lauma Skarbinīka, Liene Bērziņa un Juris Siliņš. Pēdējās kārtās otrajā vietā nostiprinājās Daugavpils 12.vidusskolas komanda "Jūsu reklāma šeit!", diplomus saņemot Kristapam Jumim, Renāram Leiskinam, Danielam Daņilovam un Vitālijam Komarovam. 

Vēl nebijis gadījums fiksēts sacensībā par trešo vietu, vienādu punktu summu iegūstot uzreiz trim komandām! Pārspēlē trešās vietas diplomus ieguva komanda "Zinātniskais kalkulators Citizen SR-135F" no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas (sastāvā Paula Vikaine, Katrīna Visocka, Vladislavs Visockis, Rudīte Gaidule), apsteidzot Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja komandas "Čaļi uz divām minūtēm" (Alekss Nokus, Teimurs Amirovs, Artjoms Promislovs, Boriss Kotovs) un "Chinatown" (Alisa Meļņikova , Kristiāns Čunčulis, Anna Turčenko, Deniss Zaļivskis), kuras abas kopvērtējumā arī saņems punktus par 3.vietu. Īpaši uzteicams ir "Chinatown" sniegums, jo komandu veidoja tikai pamatskolēni! 

2018.gada komandu mači Daugavpils Krievu vidusskolai-licejam noteikti nebija veiksmīgi, bet šogad labāko sešu komandu skaitā finišēja veselas trīs komandas, jo turpat aiz godalgoto piecinieka, sestajā vietā arī šīs skolas komanda "Austrum-Timors". Septītie un astotie palika RVPĢ komandas "Gudrie poļi" un "Tetris", bet labāko 10 rezultātu skaitā iekļuva arī Daugavpils 9.vidusskolas komandas "Vilhelm XXX", kā arī "Vaboležžž" un "Kūpinātie" no DKVL. 

Pateicoties veiksmīgam startam komandu mačos, 6.-7.klašu grupā līderos izvirzījies Vladislavs Visockis, tomēr pēdējo sezonas nodarbību otrās ailītes īpašnieks Egons Grabusts sagaidīs tikai punkta atstatumā! Arī trešajā vietā Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas skolniece - Estere Lempa, kura tāpat saglabā izredzes uz visas raudzes diplomiem.   

8.-9.klašu grupā intriga par sezonas uzvarētāju ir izplēnējusi (Huberts Zimackis), bet Daugavpils 12.vsk. skolēnu Daniela Daņilova un Vitālija Komarova starpā atliek noskaidrot otro vietu (Daniels gan ieguvis ievērojamu handikapu). 

Vidusskolas klašu grupā pirmā vieta ir zināma - Makss Soboļevs, tomēr uz otrās un trešās vietas diplomiem sezonas griezumā kandidē ne vien šī brīža pozīcijas turošie Alekss Norkus un Renārs Leiskins, bet vēl virkne citu jauno ģeogrāfu! 

Pateicoties lieliskajam startam komandu mačos, stabilā otrajā vietā skolu kausa vērtējumā nostiprinājusies Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja komanda, par teju 100 punktiem apsteidzot Daugavpils 12.vidusskolēnus. Tiesa, tāds pats atstatums arī līdz sezonas līderiem - Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzistiem. Vienīgie, kas labāko trio var izjaukt, uzskatāmi Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas skolēni, kas šobrīd ierindojas 4.vietā. 

Šī mācību gada noslēdzošās nodarbības datumu izziņosim tuvākajās dienās, jo skolēnu brīvlaika dēļ izskatām dažādus risinājumus!

Vai Komandu mači sarūpēs kādu intrigu?

Publicēja 2019. gada 17. febr. 10:30Gatis Kampernovs

Kā ik katru mācību gadu, arī šajā LJĢS rīkos Komandu mačus - reizi, kad nodarbībā tiekas un mērojas spēkiem skolēnu izveidotās komandas. Šosezon individuālajās nodarbībās pārliecinošs līderis ir Huberts Zimackis, tādēļ dzirdētas raizes par intrigas trūkumu, tomēr Komandu mačos bieži izšķir nevis līdera spējas, bet komandas saliedētība un daudzpusība. Tādēļ atkļāts ir jautājums - vai Huberta veidotā Rēzeknes 1.ģimnāzijas komanda atkārtos Huberta sasniegumus? Pērn Komandu mačos R1Ģ finišēja otrie, zaudējot šogad bez līdera palikušajai Rēzeknes 5.vidusskolai. 

Līdzīgi kā pērn, Komandu mačus uzņems Daugavpils 16.vidusskola. Šogad žūrija sola jaunu pasākuma formātu, ļaujot komandām pašām noteikt sacensībās uzdotos jautājumu tēmas!

Nolikums LJĢS komandu sacensībām 

1. Norises laiks, vieta, dalības maksa 

Sacensības norisinās 23.februārī
Vieta: Daugavpils 16.vidusskola.
Sacensību sākums - 10:30.
Dalības maksa komandu sacensībām: 5 eur komanda/ 1,50 eur pers. komandā ar mazāk kā 4 dalībniekiem
Līdzi jāņem rakstāmpiederumi, krāsaini flomasteri un komandas nosaukums!

2.Dalībnieki 

Par dalībnieku var kļūt jebkurš skolēns, kas mācās Latgales reģionā. Skolēni veido skolu komandas, kurās ietilpst 2-4 dalībnieki no vienas skolas. Komandā vismaz vienam dalībniekam jāpārstāv pamatskolas grupa (komandā drīkst būt pat 4 pamatskolēni!). No vienas skolas var piedalīties neierobežots komandu skaits

3.Ieskaite 

Komandu sacensībās tiek uzdoti jautājumi, kurus kopīgi jāatbild visiem komandas dalībniekiem. Sacensību noslēgumā tiek apbalvotas 6 labākās komandas. 
Individuāli dalībnieki saņem kopvērtējuma punktu skaitu atbilstoši šīs sezonas LJĢS noteikumiem. Skolu kausa vērtējumā noteikumi paredz dubultu punktu ražu par komandas iespēto rezultātu.

Uz tikšanos! 

Latgales čempioni zināmi!

Publicēja 2019. gada 8. febr. 00:16Gatis Kampernovs

Jau otro reizi savā pastāvēšanas vēsturē Latgales Jauno Ģeogrāfu Skola rīkoja novada atklāto ģeogrāfijas olimpiādi divās pilsētās vienlaicīgi un šogad tas ļāva sasniegt vēl nebijušus apmeklētības rekordus – cīņā par Latgales labākā jaunā ģeogrāfa godu devās 128 dalībnieki.

6.-7. klašu grupā katrā no pilsētām piedalījās pa 10 dalībniekiem. Ar ļoti cienījamu sniegumu, uzrādot dalītu 5.-6. labāko rezultātu starp visiem olimpiādes dalībniekiem, par jaunākās klašu grupas uzvarētāju kļuva Vladmirs Bazuns no Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja, kļūstot par 4. dalībnieku, kurš šosezon izcīna uzvaru šājā klašu grupā. Otrās vietas godalgu izcīnīja Vladislavs Visockis no Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas, par punktu apsteidzot DKVL pārstāvošo Borisu Kotovu.

8.-9. klašu grupā uzvarētāju duets palika nemainīgs jau 3. nodarbībā pēc kārtas, uzvaru izcīnot Hubertam Zimackim no Rēzeknes Valsts 1. Ģeimnāzijas, aiz sevis atstājot Danielu Daņilovu no Daugavpils 12. Vidusskolas. 3. vieta Huberta skolas biedram Jurim Siliņam.

Skaitliski lielākajā vidusskolas grupā arī iztika bez pārsteigumiem un kārtējo uzvaru izcīnija Makss Soboļevs no RVPĢ. 2. un 3. vietu izcīnīja DKVL pārstāvji , attiecīgi Ilija Volkovs un Alekss Norkus. Makss jau ir nodrošinājis uzvaru vidusskolas klašu grupā arī sezonas kopvērtējumā, taču cīņa par atlikušām vietām ir ļoti sīva.

Absolūtajā kopvērtējumā sezonas līderis Huberts Zimackis neatstāja izredzes saviem pretiniekiem un izcīnīja jau ceturto uzvaru šajā sezonā, kļūstot par otru uzvarām bagātāko dalībnieku LJĢS vēsturē.

Nākamā tikšanās reize paredzēta 23. februārī, kad noskaidrosim spēcīgākās skolu komandas, kā arī apbalvosim labākos atklātās olimpiādes dalībniekus. Komandu mači norisināsies Daugavpils 16.vidusskolā.

Uz tikšanos!

Klāt LJĢS LAĢO! Tiekamies RVPĢ un D12V!

Publicēja 2019. gada 23. janv. 02:47Gatis Kampernovs

26. janvāris būs diena, kad Latgales Jauno ģeogrāfu skolā (LJĢS) norisināsies Latgales Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde (LAĢO), kurā tiks noskaidroti labākie kult.-vēst. novada jaunie ģeogrāfi. Tāpat kā pērn, arī šogad pasākums vienlaicīgi norisināsies gan Rēzeknē, gan Daugavpilī, dodot iespēju piedalītes pēc iespējas vairāk dalībniekiem, brīvi izvēloties pilsētu, kurā startēt. Kā jau ierasts, jautājumu loks būs plašs un neparedzams, bet droši var minēt to, ka abās pilsētās tiks risināti vieni un tie paši uzdevumi. Labākie tiks pie balvām, diplomiem un medaļām!

 

Īsumā par svarīgo

Norises vietas:

Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija, Lubānas iela 49

Daugavpils 12. vidusskola, Kauņas iela 8

Reģistrācijas sākums: 10:00

Dalības maksa: 1,50€

Zinošāko Atklātās olimpiādes dalībnieku apbalvošana notiks februārī, kad tiksimies komandu mačos.

 

Uz tikšanos! 

Huberts Zimackis ar panākumu cilvēkģeogrāfijā turpina izcilo sezonu!

Publicēja 2018. gada 6. dec. 07:49Gatis Kampernovs

Pirmajā decembrī LJĢS nodarbību pirmo reizi uzņēma Daugavpils Universitāte, pulcējot teju 100 reģiona ģeogrāfus, kuri bija gatavi atbildēt uz cilvēkģeogrāfijas jautājumiem. Jautājumi, protams, ļoti daudzveidīgi, sākot no klasikām tēmām, līdz pat žūrijas vadītāja mērīšanas pēc okeānijas standartiem. 

Beidzot daudzveidība manāma 6./7.klašu grupā - piedalījās skolēni no 6 dažādām skolām. Turklāt tieši šajā grupā rezultātu tabula bija īpaši blīva - diplomu ieguvējus šķīra vien 3 punkti! Par sezonas trešās nodarbības veiksmīgāko jaunākajā grupā kļuva Vladislavs Visockis (Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija), kurš apsteidza Jāni Meškovski (Daugavpils 12.vidusskola) un Egonu Grabustu (Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija). Lai gan Egons pārstāv 6.klasi, viņš joprojām ir līderis sezonas kopvērtējumā!

8./9.klašu grupā joprojām nepārspēts Huberts Zimackis (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), tomēr aizvien nopietnāk sevi piesaka Daugavpils 12.vidusskolas skolnieks Daniels Daņilovs, kurš cilvēkģeogrāfijas jautājumos bija ne vien pārliecinoši tuvākais Huberta sekotājs savā klašu grupā, bet arī nodarbības absolūtajā vērtējumā! Vienības vidusskolniece Anastasija Naumova ieguva trešās vietas diplomu.

Arī vidusskolēniem šogad stabils līderis - trešā uzvara tikpat sezonas nodarbībās Maksam Soboļevam (Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija)! Alekss Norkus (Daugavpils krievu vidusskola-licejs) ieguva otro labāko punktu summu, bet Viktors Strigajevs (Rēzeknes 6.vidusskola) un Daniels Silčonoks (Daugavpils 16.vidusskola) dalīja trešās vietas diplomus. 

Ar trešo absolūto panākumu sezonā Huberts ir pārliecinošs LJĢS sezonas līderis, bet Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas komanda aizvien nopietnāk piesaka ambīcijas uz panākumu LJĢS ceļojošajā skolu kausā!

Pēc jaungada LJĢS atsāksim ar svarīgākajām sacensībām - Latgales Atklāto olimpiādi, kurā noskaidrosim šī mācību gada pašus labākos, kā arī dalīsim gan diplomus un balvas, gan arī medaļas! Lai priecīgi un gaiši svētki!

Cilvēkģeogrāfija noslēgs LJĢS 2018.gadu!

Publicēja 2018. gada 30. nov. 06:50Gatis Kampernovs

Lai gan LJĢS žūrija bija apņēmusies nākamo nodarbību rīkot pēc jaunās valdības izveides, tomēr īpašā LJĢS galotņu tikšanās (augstākā galotne, protams, ir Edmunds) tika nolemts, ka nodarbību aizvadīsim bez zināma ministru kabineta. Tādi nu tie cilvēki pie mums ir..
Tēma mainīta netiek - cilvēkģeogrāfija. Viss par un ap homo sapiens sapiens! Ko tas būvē, ēd, ražo, dara ikdienā un brīvajās dienās! 

1.decembrī svarīgs sekojošais:
10:00 sākums Daugavpils Universitātē Parādes ielā 1, Daugavpilī
Līdzi jāņem: KALKULATORS!!! un pildspalva, zīmulis, 1,50 eur banknote

Uz tikšanos!

Huberts, Daniels un Makss - Latgales topošie eirokrāti!

Publicēja 2018. gada 20. okt. 09:38Gatis Kampernovs   [ atjaunināja Sarmīte Gaidule 2018. gada 30. okt. 14:34 ]

Par šī mācību gada otrās nodarbības tēmu pirmo reizi LJĢS vēsturē kļuva Eiropas Savienības ģeogrāfija, kuru, kā ierasts, žūrija nekautrējās papildināt ar vēstures, kultūras un citu jomu faktiem. Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija uzņēma 59 skolēnus, kurus nebaidīja ne žūrijas izvēlētā tēma, ne drēgni rudenīgais sestdienas rīts. 

Palēnām iekustās jaunizveidotā 6./7.klašu grupa, kurā šoreiz RVPĢ skolēniem pievienojās pa kādam citas skolas audzēknim. Un tieši Jānim Drelingam no Vienības pamatskolas izdevās uzrādīt augstvērtīgāko rezultātu, iegūstot pirmo vietu. Rolands Geikins un Vladislavs Visockis (abi Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija) saņēma diplomus par attiecīgi otro un trešo vietu. 

8./9. klašu grupā šoreiz konkurenci Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija) spēja izrādīt Daniels Daņilovs (Daugavpils 12.vidusskola), abu sasniegtās punktu summas atšķīrās tikai par 1 punktu! Galu galā Hubertam pirmā, bet Danielam otrā vieta. Marija Cvetinska (Daugavpils 16.vidusskola) ieguva trešo vietu. 

Arī šoreiz lielākā konkurence vidusskolas grupā, otro uzvaru sezonā gūstot Maksam Soboļevam (Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija). Viktors Strigajevs (Rēzeknes 6.vidusskola) sasniedza otro augstvērtīgāko punktu summu, bet Elizabete Rupā (Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija) ierindojās trešajā vietā. 

Šī noteikti ieies vēsturē kā viena no saspringtākajām nodarbībām - absolūtā vērtējuma labākie trīs nodarbības rezultāti satilpa punkta robežās! Šoreiz paveicās Hubertam, kurš par nieka tiesu ieguva absolūtā vērtējuma diplomu. Daniels un Makss dalīja otro vietu. 

Sezonas absolūtājā kopvērtējumā Huberts nostiprinājis savas līderpozīcijas, bet skolu kopvērtējumā Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija turpina attālināties no konkurentēm. 

2018.gadā vēl atlikusi viena nodarbība par tēmu cilvēkģeogrāfija! 

Pēc Latvijas seko Eiropa!

Publicēja 2018. gada 18. okt. 06:28Gatis Kampernovs   [ atjaunināts 2018. gada 18. okt. 06:33 ]

Lai gan daudzviet Latvijas 100-gade tiks atzīmēta tikai pēc mēneša, LJĢS to jau paguvusi atzīmēt, lai varētu ķerties pie plašākām tēmām oktobra mēnesī. Par šīs sezonas otrās nodarbības teritoriju izvēlēta Eiropas Savienība, kurā esam gan mēs, gan vēl (vismaz pagaidām) 27 citas valstis. Tad nu žūrijas kolektīvs ņēmies pētīt, kas šīm zemēm kopīgs un atšķirīgs, ko kārtīgam ģeogrāfam pienāktos par savienību zināt! 

Norises vieta: Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija
Laiks: 20.oktobris, reģistrācija no 10:30
Līdzi ņemam: Eiropas Savienībā ražotu pildspalvu, Odu priekam un 150 eirocentus. 

Uz tikšanos!

Sākusies LJĢS 8.sezona!

Publicēja 2018. gada 1. okt. 03:03Gatis Kampernovs

29. septembra rītā 72 skolēni mēroja ceļu uz Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju, lai atklātu nu jau 8. Latgales jauno ģeogrāfu skolas sezonu. Pirmajā sezonas nodarbībā atskatījāmies uz lietām, kas notikušas Latvijā tās pirmajos 100 pastāvēšanas gados – pieminot gan slavenus Latvijas iedzīvotājus, gan atgādinot sev, kādas svētku un piemiņas dienas tiek svinētas mūsu valstī.

Šajā sezonā piedzīvotas pārmaiņas klašu grupu sadalījumā, pirmo reizi atsevišķā grupā sacentās paši jaunākie dalībnieki – 6.-7.klases skolēni. Šajā reizē par uzvaru šajā grupā cīnijās 10 dalībnieki, visi pārstāvot Rēzeknes Valsts poļu ģimnāziju. Par pirmo šīs klašu grupas uzvarētāju kļuva Estere Lempa,  aiz sevis atstājot Egonu Grabustu un Emīlu Taukuļu (visi trīs attēlā).

8.-9.klašu grupā skolu ģeogrāfija bija plašāka un tika pārstāvētas 8 dažādas skolas, taču šī lielā konkurece neliedza izcīnīt pārliecinošu uzvaru pagājušā mācību gada pamatskolas grupas līderim Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1. Ģimnāzija),  otrā vietā atstājot savu skolas biedru Juri Siliņu, savukārt trešo vietu izcīnīja Rēzeknes 5. vidusskolas pārstāvis Sandis Bulduris.

Viskuplāk pārstāvēta šajā reizē bija 10.-12. klašu grupa, kur par uzvaru cīnījās 40 dalībnieki. Labāko rezultātu sasniedza Makss Soboļevs no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas. Otrajā vietā Elizabete Rupā (Rēzeknes Valsts 1. Ģimnāzija), no kuras tikai par 1 punktu atpalika Daugavpils Valsts ģimnāzijas pārstāve Grēta Grunda.

Absolūtajā vērtējumā pirmo reizi uzvaru izcīnīja Huberts Zimackis, kā tuvāko sekotāju aiz sevis atstājot  Maksu Soboļevu. Savukārt skolu kopvērtējumā pārlieconošā vadībā izvirzījās Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija, kas par 50 punktiem apsteidz Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju.

LJĢS žūrija vēlas pateikties visiem, kas apmeklēja sezonas pirmo nodarbību un cer jūs visus un vēl jaunus dalībniekus satikt arī nākamajās nodarbībās, no kurām tuvākā jau 20. oktobrī, kad tiksimies Rēzeknē un noskaidrosim zinošākos skolēnus jautājumos par Eiropas Savienību.

Uz tikšanos!

1-10 of 111

Comments