Jaunumi


Latgale šokā – Makss Soboļevs pārtrauc Huberta Zimacka uzvaru sēriju

Publicēja 2020. gada 28. janv. 10:23Niklāvs Geidāns   [ atjaunināja Edmunds Gutāns 2020. gada 28. janv. 12:39 ]

Jau par tradīciju kļuvusī Latgales Jauno ģeogrāfu skolas Atklātā olimpiāde arī šogad norisinājās divās pilsētās vienlaicīgi – Rēzeknē un Daugavpilī, kur skolēni varēja parādīt savas zināšanas dažādos ar ģeogrāfiju saistītos jautājumos. Valstu kontūru un robežu noteikšana, cilvēku brīvības mērīšana, kultūras notikumi un sakaru vēsture – tik dažādu jautājumu klāsts tika piedāvāts šajā nodarbībā.

Šī nodarbība ieies vēsturē ar savu negaidīto iznākumu – vidusskolas grupā un absolūtajā vērtējumā pirmo vietu ir izcīnījis Makss Soboļevs (RVPĢ), par diviem punktiem apsteidzot iepriekšējo čempionu Hubertu Zimacki (R1VĢ). Atpaliekot par diviem ar pusi punktiem, trešo vietu ieguva Ilmārs Bleidels no Baltinavas.

8.-9. klašu grupā uzvaras laurus plūca Vladimirs Bazans (DTVL), otrajā vietā palika Maksims Kirillovs (DTVL), bet trešajā – Ivans Bočarovs (DTVL).

Savukārt jaunākajā, 6.-7. klašu grupā, pirmajā vietā Egons Grabusts (RVPĢ), otrajā – Gatis Vulāns no Viļānu vidusskolas, bet trešajā – Georgijs Timofejevs (DTVL).

Uzvarētāji tiks apbalvoti nākamajā nodarbībā – Komandu mačos.


Latgales atklātās olimpiādes labāko rezultātu ieguvēji katrā klašu grupā

6.klase
1 Stepans Sokolovs DTVL
7.klase
1 Egons Grabusts RVPĢ
2 Gatis Vulāns Viļānu vidusskola
3 Georgijs Timofejevs DTVL
Atzinība Domenika Ducsaliete RVPĢ
Atzinība Sintija Gražule RVPĢ
8.klase
1 Vladimirs Bazans DTVL
2 Ivans Bočarovs DTVL
3 Jānis Drelings DVP
Atzinība Ksenija Cvetinska D16V
Atzinība Vladislavs Visockis RVPĢ
9.klase
1 Maksims Kirillovs DTVL
2 Ņikita Kazakevičs D13V
3 Artjoms Baklažanovs D16V
Atzinība Kristiāns Upenieks  R5V
Atzinība Dominiks Burlakovs D9V
10.klase
1 Huberts Zimackis RV1Ģ
2 Oļģerts Haralds Brūveris D9V
3 Evelīna Geikina RVPĢ
Atzinība Kristiāns Čunčulis DTVL
Atzinība Marija Paulāne  R5V
11.klase
1 Makss Soboļevs RVPĢ
2 Ilmārs Bleidels  Baltinavas vidusskola
3 Sandis Smeilis  R5V
Atzinība Elīže Iļjina DTVL
Atzinība Rostislavs Osipovs D16V
12.klase
1 Elizabete Rupā RV1Ģ
2 Viktorija Sidorova Viļānu
3 Amanda Derviniece DVĢ
Atzinība Raivis Garjāns  R5V
Atzinība Erlends Gipters DVĢ

Laiks dalīt medaļas!

Publicēja 2020. gada 20. janv. 03:00Gatis Kampernovs   [ atjaunināja Edmunds Gutāns 2020. gada 21. janv. 02:30 ]

Latgales Jauno ģeogrāfu skolai ir tas gods ik gadu noteikt Latgales čempionus ģeogrāfijā. Gan tādēļ, ka žūrijas piedāvātie jautājumi LJĢS Atklātajās olimpiādēs allaž bijuši nopietni, analītiski, ģeogrāfiski un titula cienīgi, gan tādēļ, ka neviens cits uz Latgales čempiona titula dalīšanu ģeogrāfijā nav pieteicies. 
Arī 2020.gads nebūs izņēmums un mēs Latgales spēcīgākos ģeogrāfus noteiksim, 25.janvārī aicinot visus šo mācību priekšmetu iemīlējušos uz Rēzekni un Daugavpili, kur vienlaicīgi norisināsies LJĢS Atklātā olimpiāde. Jautājumi būs par visu plašo pasauli, tomēr, atšķirībā no ikdienas nodarbībām, krietni augstāks procents no tiem patiešām skars ģeogrāfijas nozari. 

Laiks: 25.janvāra 10:30
Vietas: Daugavpils Valsts ģimnāzija un Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija
Līdzi jāņem: rakstāmpiederums, visas pelēkās šūnas un 1,50€. 
Uzvarētājiem: balvas, medaļas, tituli un aplausi tiks februāra nodarbībā 

Uz tikšanos!

Huberts Zimackis zinošākais arī debesu ģeogrāfijas jautājumos

Publicēja 2019. gada 16. dec. 05:12Sarmīte Gaidule


Latgales Jauno ģeogrāfu skola (LJĢS) 7. decembrī viesojās Daugavpils 9. vidusskolā, kur skolēni varēja parādīt savas zināšanas dažādos ar debesu ģeogrāfiju saistītos jautājumos – gan pēc lidmašīnu astēm nosakot aviokompāniju, gan atpazīstot kosmosa atklājējus.

Jaunākajā, 6.-7. klašu, grupā pirmo vietu debesu ģeogrāfijas jautājumos izcīnīja Emīls Taukuļs (RVPĢ), bet viņam uz pēdām mina Stepans Sokolovs (DKVL). Trešajā vietā palika Rainers Timšāns (DVĢ).

Sīvu konkurenci izrādīja 8.-9. klašu grupas dalībnieki. Vladimirs Bazans (DKVL) tikai ar diviem punktiem apsteidza Jeļizavetu Gorinu (DKVL), trešajā vietā atstājot Vladislavu Gaiļevski (D16V).

Savukārt vidusskolas grupā bez izmaiņām līderpozīcijas saglabāja Huberts Zimackis (R1VĢ), uzrādot augstāko punktu skaitu piecos no septiņiem uzdevumiem. Otro vietu ieguva Jānis Platacis (ATV), bet trešo – Oļģerts Harolds Brūveris (D9V).

Nodarbības absolūtajā kopvērtējumā arī labākais bija Huberts Zimackis, otrajā vietā atstājot Vladimiru Bazanu un Jāni Plataci, kur abiem ir vienāds iegūto punktu skaits.

Uz tikšanos nākošajā, 2020. gadā! 

7. decembrī debesīs raudzīsimies no Daugavpils 9. vidusskolas

Publicēja 2019. gada 3. dec. 06:18Sarmīte Gaidule   [ atjaunināts 2019. gada 3. dec. 06:21 ]

Strauji tuvojas nākošā Latgales Jauno ģeogrāfu skolas nodarbība, kuras tēma ir pavisam debešķīga – debesu ģeogrāfija. Par visu, kas atrodas augstāk par mūsu deguniem.

Norises vieta: Daugavpils 9. vidusskola, 18. novembra iela 47, Daugavpils

Laiks:  Reģistrācija no plkst. 10, sākums – plkst. 10.30

Līdzi jāņem: 1,50 eiro naudiņas, rakstāmpiederumi un kāda cietāka, ar ģeogrāfiju nesaistīta, grāmata, ko varēs izmantot kā pamatni.

Tiekamies!

Nodarbībā par tropu dabu līderpozīcijas saglabā Huberts Zimackis

Publicēja 2019. gada 20. nov. 02:11Edmunds Gutāns   [ atjaunināts 2019. gada 20. nov. 02:21 ]

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latgales Jauno ģeogrāfu skola atgriezās Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 90, lai pulcētu novada zinošākos skolēnus, kuru mērķis šajā nodarbībā bija parādīt savas zināšanas kādā pavisam karstā tēmā – dabā starp tropu lokiem. 

Kā jau ierasts, visinteresantākās cīņas norisinājās jaunākajā, 6.-7. klašu grupā, kurā pirmo uzvaru šosezon izcīnīja Domenika Ducsaliete (RVPĢ), par puspunktu apsteidzot šībrīža kopvērtējuma līderi Ingūnu Bulduri (R5V). Trešo vietu tropu jautājumos ieguva Zigmārs Litovnieks (RVPĢ). Šīs nodarbības godalgoto vietu ieguvēji, tiesa gan, jauktā secībā, ieņem arī pirmo trijnieku sezonas kopvērtējumā.

Otro uzvaru pēc kārtas 8.-9. klašu grupā izcīnīja Maksims Kirillovs (DKVL), kuram šis panākums ļāva pacelties uz pirmo vietu arī klašu grupas kopvērtējumā. Arī otrās vietas diploms ceļo uz Daugavpili, to izcīnot Ksenijai Cvetinskai  (D16V). Savukārt trešās vietas gods šoreiz tika dalīts starp diviem dalībniekiem – Katrīnu Geidāni (R5V) un Vladimiru Bazanu (DKVL).

Vidusskolēnu grupā nemainīgās līderpozīcijas saglabāja Huberts Zimackis (RV1Ģ). Slavējams sniegums LJĢS jaunpienācējam Jānim Platacim no Austrumlavijas Tehnoloģiju vidusskolas – otrā vieta vidusskolas klašu grupā, kā arī otrs labākais rezultāts absolūtajā kopvērtējumā. Par 2,5 punktiem atpaliekot no Jāņa,  trešo vietu gan savā klašu grupā, gan absolūtajā vērtējumā izcīnīja Raivis Garjāns (R5V). 

Skolu kopvērtējumā trīs labākās šīssezonas skolas (Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju, Rēzeknes 5. vidusskolu un Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju) šajā nodarbībā šķīra vien 7,25 punkti, labāko rezultātu uzrādot RVPĢ. 

LJĢS žūrijas kolektīvs iesaka dalībniekiem skatīties augšā, jo nākamajā nodarbībā apskatīsim debesis un visu, kas ar tām saistīts.

Uz tikšanos!

16. novembrī tiksimies Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas telpās Rēzeknē!

Publicēja 2019. gada 12. nov. 04:17Edmunds Gutāns   [ atjaunināja Gatis Kampernovs 2019. gada 12. nov. 06:14 ]

Šī gada 16. novembrī Latgales Jauno ģeogrāfu skola (LJĢS) ar nodarbību atgriezīsies vēsturiskajās Atbrīvošanas alejas 90 telpās, kur pirms gandrīz desmit gadiem tika vadītas pirmās nodarbības un kaldināta šī brīža žūrijas paaudze. (Zvaigznes varēsiet satikt klātienē, ja apmeklēsiet nodarbību.) 

Šoreiz apskatīsim jautājumus un problēmas par un ap dabas tēmu (gan dzīvo radību pasauli, gan fiziskās ģeogrāfijas lepnumus), konkrētāk, dabu starp tropu lokiem. Būs karsti!

Īsumā par svarīgo:
Vieta - Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola, Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
Laiks - Reģistrācija no plkst. 10, sākums – plkst. 10.30
Līdzi jāņem - 1.50 eiro naudiņas, rakstāmpiederumi un kāda cietāka, ar ģeogrāfiju nesaistīta, grāmata, ko varēs izmantot kā pamatni.

Tiekamies!

Huberts Zimackis uzvar sezonas pirmo nodarbību!

Publicēja 2019. gada 25. sept. 04:59Gatis Kampernovs

21.septembrī ar nodarbību Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā iesācies jaunais LJĢS mācību gads. Pirmā no šosezon plānotajām nodarbībām bija par divām dažādām teritorijām – Baltijas un Baltās jūras reģioniem. Žūrija piedāvāja uzdevumus par kuģošanu Baltijas jūrā, lūdza atpazīt slavenus somus un veltīja jautājumus pat Ziemas karam.

To, ka vairums no 77 skolēniem, kas no Rēzeknes, Daugavpils un Viļāniem apmeklēja nodarbību, mīl azartu, žūrija pamanīja pašā pirmajā uzdevumā, kurā par nepareizu minējumu punktus atņēma. Lieki piebilst, ka vairāk bija tādu, kas pēc šī uzdevuma nokļuva mīnusos, nekā pozitīvu punktu vācēju. Dažu azarts bija tik izteikts, ka tie pēc pirmā uzdevuma bija nonākuši pat 10 punktu deficītā!

6./7.klašu grupā sezonu ar panākumu iesāka Egons Grabusts (Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija), kurš apsteidza Ingūnu Bulduri (Rēzeknes 5.vidusskola) un Inesi Dzegoni (Daugavpils 12.vidusskola).

8./9.klašu grupā lieliski nodarbības tēmās orientējās Vladimirs Bazans (Daugavpils krievu vidusskola-licejs). Otrās vietas diploms Katrīnai Geidānei (Rēzeknes 5.vidusskola), bet trešās – Vladislavam Visockim (Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija).

Esot labākais teju visos uzdevumos, vidusskolēnu starpā labākais Huberts Zimackis, bet otro vietu ieguva Elizabete Rupā (abi - Rēzeknes valsts 1.ģimnāzija). Trešās vietas diploms Maksam Soboļevam (Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija).

Nodarbības absolūtajā vērtējumā labākais bez pārsteiguma – Huberts, apsteidzot Elizabeti. Trešais rezultāts pārsteidzošajam Vladimiram!

Skolu kausā sezonas pirmo nodarbību Rēzeknē lieliski prata izmantot mājinieki, vadībā izvirzoties Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijai, kam seko 5.vidusskola un Rēzeknes valsts 1. ģimnāzija.

Nākamā nodarbība 12.oktobrī, kad saimnieciskajai ģeogrāfijai pievienosim jautājumus par tehnoloģijām, ko ieteica darīt paši dalībnieki. Uz tikšanos!

Klāt jaunais LJĢS mācību gads!

Publicēja 2019. gada 14. sept. 08:19Gatis Kampernovs

Turpinot vairot ģeogrāfu saimi, Latgales Jauno ģeogrāfu skola arī 2019./20.mācību gadā sagatavojusi 7 nodarbību programmu, aicinot visus reģiona skolēnus iepazīt un iemīlēt ģeogrāfiju, kā arī asināt erudīciju ar ģeogrāfiju saistītos un bieži arī nesaistītos jautājumos. Šajā sezonā mums būs vairākas intrigas - vai Hubertam Zimackim izdosies pārņemt Ērika Kasparenoka stafeti un turpināt uzvaru sēriju? Vai Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija atkārtos pērn sasniegtos rezultātus un LJĢS skolotāja tikpat smaidīgi kā attēlā ceļojošo kausu turēs arī sagaidot LJĢS 10.sezonu? Vai kādai no Daugavpils skolu komandām beidzot izdosies triumfēt LJĢS komandu mačos? 

Šo mācību gadu iesāksim turpat, kur pabeidzām iepriekšējo - Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā! Tēmas sezonas atklāšanai divas - Baltijas jūras un Baltās jūras baseinu zemes. Kopš 1933.gada jūras ir savienotas ar kanālu sistēmu, tādēļ šoreiz tās savienojām arī mēs!

Vieta: Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija Lubānas ielā 49
Laiks: 21.septembris
Sākums: ierašanās un reģistrācija no 10:00, sezonas starta šāviens 10:30
Noslēgums: līdz 15:00 (cerams)
Līdzi jāņem: rakstāmpiederums (vai rakstāmmašīna) un 1,50 eur vērta monētu kolekcija

Uz tikšanos!

2018./19.mācību gada izcilnieku saraksts

Publicēja 2019. gada 14. sept. 07:49Gatis Kampernovs

Tuvojoties jaunā mācību gada pirmajai nodarbībai, atskatīsimies uz LJĢS 2018./19.mācību gada noslēgumu!

Pēdējā nodarbībā "Sporta un veselības ģeogrāfija" jaunāko klašu grupā uzvarēja Rolands Geikins (Rēzeknes Valsts  poļu ģimnāzija), apsteidzot Leonu Brīveru (Rēzeknes 1.ģimnāzija) un skolasbiedru Vladislavu Visocki. Vladislavam panākumam ļāva uzvarēt sezonas kopvērtējumā, kamēr otrais stabilākais sezonā bija Egons Grabusts, bet trešā vieta Esterei Lempai. Kopvērtējuma labāko trijnieks visi no RVPĢ!

8./9.klašu grupā sezonu perfekti noslēdza Huberts Zimackis (Rēzeknes 1.ģimnāzija), uzvarot ne vien savas grupas, bet absolūtā vērtējumā visas sezonas nodarbības! Tikpat stabili pie diplomiem un balvām tika Daniels Daņilovs (Daugavpils 12.vidusskola), iegūstot otrās vietas atzinību gan pēdējā nodarbībā, gan visas sezonas vērtējumā. Evelīna Geikina no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas nodarbībā ieguva trešo vietu, bet Rēzeknes 5.vidusskolas skolnieks Sandis Bulduris trešais sezonas griezumā.

Vidusskolas klašu grupā mācību gadā visvairāk dalībnieku, tomēr uz pēdējo nodarbību ieradās nepilns ducis. Dainis Kļaviņš (Daugavpils krievu vidusskola-licejs) uzvarēja jautājumos par sportu un veselību, Elizabete Rupā (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija) ieguva nodarbības otrās vietas diplomu, bet trešais rezultāts Raivim Garjānam no Rēzeknes 5.vidusskolas. Izlaižot pēdējo nodarbību, tāpat par pārliecinošu sezonas uzvarētāju vidusskolēnu vidū kļuva Makss Soboļevs (Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija), otro vietu sezonā sakrāja Renārs Leiskins (Daugavpils 12.vidusskola), bet Elizabetei ar trīs lieliskiem startiem pietika trešās vietas iegūšanai sezonā!

Par sezonas absolūto uzvarētāju šaubas nebija - Huberts Zimackis uzvarēja visas sezonas nodarbības! Makss Soboļevs allaž finišējis absolūtajos trijniekos arī sezonā nodrošināja otro vietu šajā vērtējumā, bet vēl viens pamatskolēns Daniels Daņilovs sakrāja trešo labāko punktu summu!

Pēc ilgiem valdīšanas gadiem beidzot LJĢS ieguva jaunus uzvarētājus skolu kopvērtējumā - par 2018./19.mācību gada spēcīgāko skolu kļuva Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija! Ļoti stabili no sezonas uz sezonu turpina startēt arī Daugavpils krievu vidusskola-licejs, skolēniem sakrājot otro lielāko sezonas punktu summu. Pēdējā nodarbībā, apsteidzot Daugavpils 12.vidusskolu, par Latgales trešo spēcīgāko skolas komandu kļuva Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija. 

Pēc mācību gada noslēguma Huberts Zimackis iekļuva Latvijas izlases sastāvā dalībai Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādē, kura šovasar norisinājās Kaļiņingradā, Hubertam iegūstot jaunas zināšanas un, kas būtiski, arī papildinot starptautisku sacensību pieredzi. Ceram, ka arī šajā mācību gadā Latgales ģeogrāfiem izdosies spoži starti!

Sezonu noslēgsim 30.martā!

Publicēja 2019. gada 25. marts 23:53Gatis Kampernovs

Ar nodarbību Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā noslēgsies kārtējā LJĢS sezona. Šajā mācību gadā būsim apceļojuši Eiropas Savienību, atzīmējuši Latvijas simtsgadi, iepazinuši cilvēku izplatību un sugas īpatnības, noskaidrojuši Latgales reģiona labākos kā individuāli, tā komandās, atlicis noskaidrot tos, kas šajā karuselī uzrādījuši labākos rezultātus visa mācību gada griezumā. Un to paveiksim ar ļoti pavasarīgu tēmu kombināciju - sporta un veselības ģeogrāfiju. Tie, kas jau orientējas Jauno ģeogrāfu skolas tradīcijās, apzinās, ka atkāpes no ģeogrāfijas šādu tēmu gadījumā ir neizbēgamas, bet labi zināms, ka arī žūrijas radošo domu lidojumam bieži nav robežu! 

Nodarbība notiks:
1) Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā;
2) 30.martā;
3) 10:30 nodarbības sākums.
Nodarbībā paredzēts:
1) Iegūt jaunas zināšanas mazāk zināmās tēmās;
2) Noskaidrot labākos sporta un veselības ģeogrāfijas jautājumos;
3) Noskaidrot mācību gada kopvērtējuma izcilniekus;
4) Otrajā un trešajā punktā minētos apbalvot; 
5) Izmantot līdzi paņemtās pildspalvas un 1,50 eur monētu.
LJĢS novēl:
1) Uz tikšanos!

1-10 of 120

Comments