Jaunumi

Jauno sezonu sāksim 7.novembrī - TIEŠSAISTĒ

Publicēja 2020. gada 28. okt. 07:07Gatis Kampernovs

Ar nodarbību tiešsaistē 7.novembrī uzsāksim jauno LJĢS sezonu! Ņemot vērā daudzos ierobežojumus interešu izglītības realizēšanai klātienē, LJĢS žūrija spiesta pārcelt plānoto tikšanos uz datorizēto vidi. 

Pirmās nodarbības tēma - Eiropas ģeogrāfija. 
Nodarbība norisināsies youtube un google forms vidē - nepieciešama ierīce, kurā iespējams vērot youtube prezentāciju un aizpildīt žūrijas sagatavotos uzdevumus google forms platformā. 

Būs nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās, kurai anketu publicēsim nākamās nedēļas sākumā. 

Spraigos komandu mačos uzvar Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija!

Publicēja 2020. gada 19. marts 02:53Gatis Kampernovs

Pagaidām pēdējā šīs sezonas nodarbība pulcēja neticamu dalībnieku skaitu - uz LJĢS ikgadējiem Komandu mačiem ieradās 41 komanda! 
Žūrija piedāvāja gan tradicionālo kartes uzdevumu (šoreiz meklējumus veicot Viļņā), kā arī pērn jau pieredzēto izvēles spēli ar 14 dažādām tēmām, no kurām komandas izvēlējās 6. Noslēgumā jaunums - jautājumi no programmas QuizXpress. 

Sasummējot visu kopā, par šīs sezonas labāko ģeogrāfu komandu kļuva "Austrumtimoras izlase" ar Hubertu Zimacki priekšgalā. Vēl Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas komandā startēja Jānis Siliņš, Elizabete Rupā un Mairis Ladusāns.

Vēl maču vidū līderpozīcijās atradās otrās vietas ieguvēji - Rēzeknes 5.vidusskolas komanda "Absolūti vienalga", kuras rindās Kristiāns Upenieks, Annija Kārkliniece, Sandis Bulduris un Raivis Garjāns. 

Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzistu Rudītes Gaidules, Maksa Soboļeva un Agneses Bistrovas komandai "" Jeņiseja", ar žūrijas atļauju pievienojot Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas skolēnu Jāni Plataci, izdevās sakrāt trešo labāko punktu summu. 

Arī ceturtajā vietā Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas komanda - "Lynx lynx" sastāvā Evelīna Geikina, Airita Trukšāne un Egons Grabusts. Turpat blakus piektajā ailītē Daugavpils tehnoloģiju vidusskolas-liceja komanda "Vienādsānu trapece", kuras rindās tikai pamatskolēni (!) - Ostins Jacenko, Ivans Bočarovs, Boriss Kotovs un Vladimirs Bazans. Sestajā vietā ierindojās Daugavpils 9.vidusskolas komanda "Vilhems XXX" ar Oļģertu Haraldu Brūveri, Valēriju Maikovu, Elīzu Malinovsku un Svetlanu Kirillovu sastāvā. 

28.martā netiekamies!

Publicēja 2020. gada 13. marts 02:22Gatis Kampernovs

LJĢS, sekojot ārkārtas situācijai valstī un turpinot sekot A sērijas praksei, atcēlusi nodarbību marta beigās, kad Kultūras ģeogrāfijas nodarbība bija paredzēta 28.martā. Šobrīd nav iespējams prognozēt, vai šī nodarbība notiks vēlāk, vai LJĢS 2019./20. mācību gads jau būs noslēdzies. Ziņosim, tiklīdz būsim lietas kursā!

Latgales komandu mači tuvojas!

Publicēja 2020. gada 24. febr. 02:59Gatis Kampernovs

Ņemot vērā ārējos apstākļus, līdzīgi kā Itālijas futbola A sērija, arī Latgales Jauno ģeogrāfu skola komandu mačus no februāra pārcēlusi uz martu, šajā mēnesī ieplānojot divas tikšanās reizes! Komandu mačus, tāpat kā pērn, 7.martā uzņems Daugavpils 16.vidusskola.
Līdzšinējās sezonās Komandu mačos iezīmējusies kāda tendence - lai gan uzvaras laurus plūkušas 3 dažādu skolu komandas, tomēr tās visas nākušas no Rēzeknes. Arī šogad LJĢS līderi individuālajā vērtējumā ir rēzeknieši, tomēr darbs komandās ir īpašs, jo ne vienmēr ar spēcīgu līderi pietiek, lai sasniegtu augstākos mērķus. Kā būs šogad? 

Nolikums LJĢS komandu sacensībām 

1. Norises laiks, vieta, dalības maksa 

Sacensības norisinās 7.martā
Vieta: Daugavpils 16.vidusskola.
Sacensību sākums - 10:30.
Dalības maksa komandu sacensībām: 5 eur komanda/ 1,50 eur pers. komandā ar mazāk kā 4 dalībniekiem
Līdzi jāņem rakstāmpiederumi un uz komandu viens, darbojošs, uzlādēts, internetu mīlošs skārienjūtīgais telefons

2.Dalībnieki 

Par dalībnieku var kļūt jebkurš skolēns, kas mācās Latgales reģionā. Skolēni veido skolu komandas, kurās ietilpst 2-4 dalībnieki no vienas skolas. Ja komandā ir četri dalībnieki, vismaz vienam dalībniekam jāpārstāv pamatskolas grupa (komandā drīkst būt pat 4 pamatskolēni!). No vienas skolas var piedalīties neierobežots komandu skaits

3.Ieskaite 

Komandu sacensībās tiek uzdoti jautājumi, kurus kopīgi jāatbild visiem komandas dalībniekiem. Sacensību noslēgumā tiek apbalvotas 6 labākās komandas. 
Individuāli dalībnieki saņem kopvērtējuma punktu skaitu atbilstoši šīs sezonas LJĢS noteikumiem. Skolu kausa vērtējumā noteikumi paredz dubultu punktu ražu par komandas iespēto rezultātu.

Latgale šokā – Makss Soboļevs pārtrauc Huberta Zimacka uzvaru sēriju

Publicēja 2020. gada 28. janv. 10:23Niklāvs Geidāns   [ atjaunināja Edmunds Gutāns 2020. gada 28. janv. 12:39 ]

Jau par tradīciju kļuvusī Latgales Jauno ģeogrāfu skolas Atklātā olimpiāde arī šogad norisinājās divās pilsētās vienlaicīgi – Rēzeknē un Daugavpilī, kur skolēni varēja parādīt savas zināšanas dažādos ar ģeogrāfiju saistītos jautājumos. Valstu kontūru un robežu noteikšana, cilvēku brīvības mērīšana, kultūras notikumi un sakaru vēsture – tik dažādu jautājumu klāsts tika piedāvāts šajā nodarbībā.

Šī nodarbība ieies vēsturē ar savu negaidīto iznākumu – vidusskolas grupā un absolūtajā vērtējumā pirmo vietu ir izcīnījis Makss Soboļevs (RVPĢ), par diviem punktiem apsteidzot iepriekšējo čempionu Hubertu Zimacki (R1VĢ). Atpaliekot par diviem ar pusi punktiem, trešo vietu ieguva Ilmārs Bleidels no Baltinavas.

8.-9. klašu grupā uzvaras laurus plūca Vladimirs Bazans (DTVL), otrajā vietā palika Maksims Kirillovs (DTVL), bet trešajā – Ivans Bočarovs (DTVL).

Savukārt jaunākajā, 6.-7. klašu grupā, pirmajā vietā Egons Grabusts (RVPĢ), otrajā – Gatis Vulāns no Viļānu vidusskolas, bet trešajā – Georgijs Timofejevs (DTVL).

Uzvarētāji tiks apbalvoti nākamajā nodarbībā – Komandu mačos.


Latgales atklātās olimpiādes labāko rezultātu ieguvēji katrā klašu grupā

6.klase
1 Stepans Sokolovs DTVL
7.klase
1 Egons Grabusts RVPĢ
2 Gatis Vulāns Viļānu vidusskola
3 Georgijs Timofejevs DTVL
Atzinība Domenika Ducsaliete RVPĢ
Atzinība Sintija Gražule RVPĢ
8.klase
1 Vladimirs Bazans DTVL
2 Ivans Bočarovs DTVL
3 Jānis Drelings DVP
Atzinība Ksenija Cvetinska D16V
Atzinība Vladislavs Visockis RVPĢ
9.klase
1 Maksims Kirillovs DTVL
2 Ņikita Kazakevičs D13V
3 Artjoms Baklažanovs D16V
Atzinība Kristiāns Upenieks  R5V
Atzinība Dominiks Burlakovs D9V
10.klase
1 Huberts Zimackis RV1Ģ
2 Oļģerts Haralds Brūveris D9V
3 Evelīna Geikina RVPĢ
Atzinība Kristiāns Čunčulis DTVL
Atzinība Marija Paulāne  R5V
11.klase
1 Makss Soboļevs RVPĢ
2 Ilmārs Bleidels  Baltinavas vidusskola
3 Sandis Smeilis  R5V
Atzinība Elīže Iļjina DTVL
Atzinība Rostislavs Osipovs D16V
12.klase
1 Elizabete Rupā RV1Ģ
2 Viktorija Sidorova Viļānu
3 Amanda Derviniece DVĢ
Atzinība Raivis Garjāns  R5V
Atzinība Erlends Gipters DVĢ

Laiks dalīt medaļas!

Publicēja 2020. gada 20. janv. 03:00Gatis Kampernovs   [ atjaunināja Edmunds Gutāns 2020. gada 21. janv. 02:30 ]

Latgales Jauno ģeogrāfu skolai ir tas gods ik gadu noteikt Latgales čempionus ģeogrāfijā. Gan tādēļ, ka žūrijas piedāvātie jautājumi LJĢS Atklātajās olimpiādēs allaž bijuši nopietni, analītiski, ģeogrāfiski un titula cienīgi, gan tādēļ, ka neviens cits uz Latgales čempiona titula dalīšanu ģeogrāfijā nav pieteicies. 
Arī 2020.gads nebūs izņēmums un mēs Latgales spēcīgākos ģeogrāfus noteiksim, 25.janvārī aicinot visus šo mācību priekšmetu iemīlējušos uz Rēzekni un Daugavpili, kur vienlaicīgi norisināsies LJĢS Atklātā olimpiāde. Jautājumi būs par visu plašo pasauli, tomēr, atšķirībā no ikdienas nodarbībām, krietni augstāks procents no tiem patiešām skars ģeogrāfijas nozari. 

Laiks: 25.janvāra 10:30
Vietas: Daugavpils Valsts ģimnāzija un Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija
Līdzi jāņem: rakstāmpiederums, visas pelēkās šūnas un 1,50€. 
Uzvarētājiem: balvas, medaļas, tituli un aplausi tiks februāra nodarbībā 

Uz tikšanos!

Huberts Zimackis zinošākais arī debesu ģeogrāfijas jautājumos

Publicēja 2019. gada 16. dec. 05:12Sarmīte Gaidule


Latgales Jauno ģeogrāfu skola (LJĢS) 7. decembrī viesojās Daugavpils 9. vidusskolā, kur skolēni varēja parādīt savas zināšanas dažādos ar debesu ģeogrāfiju saistītos jautājumos – gan pēc lidmašīnu astēm nosakot aviokompāniju, gan atpazīstot kosmosa atklājējus.

Jaunākajā, 6.-7. klašu, grupā pirmo vietu debesu ģeogrāfijas jautājumos izcīnīja Emīls Taukuļs (RVPĢ), bet viņam uz pēdām mina Stepans Sokolovs (DKVL). Trešajā vietā palika Rainers Timšāns (DVĢ).

Sīvu konkurenci izrādīja 8.-9. klašu grupas dalībnieki. Vladimirs Bazans (DKVL) tikai ar diviem punktiem apsteidza Jeļizavetu Gorinu (DKVL), trešajā vietā atstājot Vladislavu Gaiļevski (D16V).

Savukārt vidusskolas grupā bez izmaiņām līderpozīcijas saglabāja Huberts Zimackis (R1VĢ), uzrādot augstāko punktu skaitu piecos no septiņiem uzdevumiem. Otro vietu ieguva Jānis Platacis (ATV), bet trešo – Oļģerts Harolds Brūveris (D9V).

Nodarbības absolūtajā kopvērtējumā arī labākais bija Huberts Zimackis, otrajā vietā atstājot Vladimiru Bazanu un Jāni Plataci, kur abiem ir vienāds iegūto punktu skaits.

Uz tikšanos nākošajā, 2020. gadā! 

7. decembrī debesīs raudzīsimies no Daugavpils 9. vidusskolas

Publicēja 2019. gada 3. dec. 06:18Sarmīte Gaidule   [ atjaunināts 2019. gada 3. dec. 06:21 ]

Strauji tuvojas nākošā Latgales Jauno ģeogrāfu skolas nodarbība, kuras tēma ir pavisam debešķīga – debesu ģeogrāfija. Par visu, kas atrodas augstāk par mūsu deguniem.

Norises vieta: Daugavpils 9. vidusskola, 18. novembra iela 47, Daugavpils

Laiks:  Reģistrācija no plkst. 10, sākums – plkst. 10.30

Līdzi jāņem: 1,50 eiro naudiņas, rakstāmpiederumi un kāda cietāka, ar ģeogrāfiju nesaistīta, grāmata, ko varēs izmantot kā pamatni.

Tiekamies!

Nodarbībā par tropu dabu līderpozīcijas saglabā Huberts Zimackis

Publicēja 2019. gada 20. nov. 02:11Edmunds Gutāns   [ atjaunināts 2019. gada 20. nov. 02:21 ]

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latgales Jauno ģeogrāfu skola atgriezās Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 90, lai pulcētu novada zinošākos skolēnus, kuru mērķis šajā nodarbībā bija parādīt savas zināšanas kādā pavisam karstā tēmā – dabā starp tropu lokiem. 

Kā jau ierasts, visinteresantākās cīņas norisinājās jaunākajā, 6.-7. klašu grupā, kurā pirmo uzvaru šosezon izcīnīja Domenika Ducsaliete (RVPĢ), par puspunktu apsteidzot šībrīža kopvērtējuma līderi Ingūnu Bulduri (R5V). Trešo vietu tropu jautājumos ieguva Zigmārs Litovnieks (RVPĢ). Šīs nodarbības godalgoto vietu ieguvēji, tiesa gan, jauktā secībā, ieņem arī pirmo trijnieku sezonas kopvērtējumā.

Otro uzvaru pēc kārtas 8.-9. klašu grupā izcīnīja Maksims Kirillovs (DKVL), kuram šis panākums ļāva pacelties uz pirmo vietu arī klašu grupas kopvērtējumā. Arī otrās vietas diploms ceļo uz Daugavpili, to izcīnot Ksenijai Cvetinskai  (D16V). Savukārt trešās vietas gods šoreiz tika dalīts starp diviem dalībniekiem – Katrīnu Geidāni (R5V) un Vladimiru Bazanu (DKVL).

Vidusskolēnu grupā nemainīgās līderpozīcijas saglabāja Huberts Zimackis (RV1Ģ). Slavējams sniegums LJĢS jaunpienācējam Jānim Platacim no Austrumlavijas Tehnoloģiju vidusskolas – otrā vieta vidusskolas klašu grupā, kā arī otrs labākais rezultāts absolūtajā kopvērtējumā. Par 2,5 punktiem atpaliekot no Jāņa,  trešo vietu gan savā klašu grupā, gan absolūtajā vērtējumā izcīnīja Raivis Garjāns (R5V). 

Skolu kopvērtējumā trīs labākās šīssezonas skolas (Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju, Rēzeknes 5. vidusskolu un Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju) šajā nodarbībā šķīra vien 7,25 punkti, labāko rezultātu uzrādot RVPĢ. 

LJĢS žūrijas kolektīvs iesaka dalībniekiem skatīties augšā, jo nākamajā nodarbībā apskatīsim debesis un visu, kas ar tām saistīts.

Uz tikšanos!

16. novembrī tiksimies Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas telpās Rēzeknē!

Publicēja 2019. gada 12. nov. 04:17Edmunds Gutāns   [ atjaunināja Gatis Kampernovs 2019. gada 12. nov. 06:14 ]

Šī gada 16. novembrī Latgales Jauno ģeogrāfu skola (LJĢS) ar nodarbību atgriezīsies vēsturiskajās Atbrīvošanas alejas 90 telpās, kur pirms gandrīz desmit gadiem tika vadītas pirmās nodarbības un kaldināta šī brīža žūrijas paaudze. (Zvaigznes varēsiet satikt klātienē, ja apmeklēsiet nodarbību.) 

Šoreiz apskatīsim jautājumus un problēmas par un ap dabas tēmu (gan dzīvo radību pasauli, gan fiziskās ģeogrāfijas lepnumus), konkrētāk, dabu starp tropu lokiem. Būs karsti!

Īsumā par svarīgo:
Vieta - Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola, Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 90
Laiks - Reģistrācija no plkst. 10, sākums – plkst. 10.30
Līdzi jāņem - 1.50 eiro naudiņas, rakstāmpiederumi un kāda cietāka, ar ģeogrāfiju nesaistīta, grāmata, ko varēs izmantot kā pamatni.

Tiekamies!

1-10 of 124

Comments