Jaunumi‎ > ‎

Armands Ostrovskis - LJĢS 4.sezonas uzvarētājs!

Publicēja 2015. gada 23. marts 05:24Gatis Kampernovs
Līdz ar Latīņamerikas ģeogrāfijas nodarbību noslēgusies LJĢS 4. sezona, kura šoreiz sastāvēja no 4 sacensībām. Līdz ar nodarbības labākajiem, sestdien apbalvojām arī sezonas izcilniekus.

Pamatskolas grupā ļoti pārliecinoša sezona padevās Lienei Nitišai (DVĢ), kura divreiz uzvarēja, bet reizi palika otrā. Lienei visas reizes izdevās arī iekļūt absolūtā vērtējuma 10-niekā, kas tomēr parasti ir pieredzējušāko vidusskolēnu lauciņš. Otrā vieta kopvērtējumā Madaram Kozlovskim (Viļānu vsk.), kura lielākais panākums viennozīmīgi ir dalītā pirmā vieta ar Lieni Latgales Atklātajā olimpiādē! Pateicoties panākumam Latīņamerikas ģeogrāfijā, labāko trijnieku kopvērtējumā noslēdzis Ēriks Kasparenoks (R5V), apsteidzot tālākās vietās esošos Māri Jurānu (R5V), Lindu Noviku (RVPĢ) un Diānu Breidaku (D12V).

10.klašu grupā kopvērtējuma tabula pirms pēdējās nodarbības bija gana sīva, tomēr uzvarot Latīņamerikas jautājumos, uzvaru kopvērtējumā nodrošināja Ineta Kruļeva (D12V). Latgales Atklātās olimpiādes uzvarētājs Arturs Petrovs šo sezonu, līdzīgi kā pērn, noslēdz 2.vietā, bet turpat aiz viņa ierindojās Dainis Sondors (RVPĢ).

Ja sezonas pēdējā nodarbība viesa skaidrību par uzvarētāju 10.klašu grupā, tad 11.klašu grupā sezonas fotofinišā draudzīgs neizšķirts, par šīs sezonas uzvarētājiem kļūstot Justīnei Širinai (RVPĢ) un Armandam Ostrovskim (R5V). Veiksmīga sezona arī trešās vietas ieguvējam Edžum Romānam (R5V).

Vecākajā klašu grupā beidzot pie panākuma klašu grupas kopvērtējumā ticis Edmunds Gutāns (R5V), kuram pērn izdevās uzvarēt kopvērtējumu absolūtajā vērtējumā. Dubultuzvaru Rēzeknes 5.vidusskolai šajā grupā sarūpēja Kaspars Vogulis, bet par mata tiesu trešo vietu ieguva Vadims Pavlovs (D16V).

Sezonas absolūtajā kopvērtējumā kā ierasts vērā netika ņemti komandu mači, tādēļ labākā noskaidrošana notika 3 nodarbību vērtējumā. Visās trīs individuālajās nodarbībās esot labāko trijniekā par sezonas uzvarētāju kļuva Armands Ostrovskis! Kā redzam absolūto kopvērtējumu tabulā, tad šīs sezonas uzvarētājam bijusi daudzskaitlīgākā konkurence, neļaujot izcīnīt lielāko punktu summu nodarbībās. Turklāt, otro sezonu pēc kārtas uzvarētājs pārstāv 11.klašu grupu!

sezonaSezonas uzvarētājsskolavid.punkti nodarbībāpārsvars pār 2.vietu
2011./12.Ēriks ZepsR5V7,665p
2012./13.Mstislavs OprisņaksDKL5,70,5p
2013./14.Edmunds GutānsR5V5,755p
2014./15.Armands OstrovskisR5V51p

4 nodarbību sērijā apkopoti arī skolu komandu kopvērtējuma rezultāti. Šosezon ļoti pārliecinošs panākums Rēzeknes 5.vidusskolas komandai, kas uzvarējusi 3 no 4 LJĢS  sezonām. Skolu komandu kopvērtējuma TOP 3 pa sezonām:

2014./15.
1. vietaRēzeknes 5. vidusskola
2. vietaDaugavpils Krievu vidusskola - licejs
3. vietaRēzeknes Valsts poļu ģimnāzija
2013./14.
1. vietaRēzeknes 5. vidusskola
2. vietaDaugavpils Krievu vidusskola - licejs
3. vietaDaugavpils 16.vidusskola
2012./13.
1. vietaDaugavpils Krievu vidusskola - licejs
2. vietaDaugavpils 16.vidusskola
3. vietaRēzeknes 5. vidusskola
2011./12.
1. vietaRēzeknes 5. vidusskola
2. vietaBaltinavas vidusskola
3. vietaRēzeknes Valsts poļu ģimnāzija

Šis mācību gads LJĢS ir noslēdzies, bet visi vidusskolēni tiek aicināti piedalīties VJĢS organizētajā brīvdabas olimpiādē, kas šogad maijā norisināsies Vecpiebalgas pusē!
Comments