Jaunumi‎ > ‎

Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija uzvar Komandu mačos!

Publicēja 2015. gada 1. marts 09:08Gatis Kampernovs   [ atjaunināts 2015. gada 1. marts 09:10 ]
Ar RVPĢ spēcīgākās komandas GeoAdams uzvaru noslēgušās ikgadējās LJĢS komandu sacensības. 28.februārī Daugavpils 16.vidusskolā sacensties ieradās 27 komandas, kuras žūrija pārbaudīja ar 7 uzdevumiem. Līdz pat pēdējam uzdevumam (testam) uz uzvaru pretendēja arī mājinieki - 16.vsk. komanda Ģeofak., kuri galu galā finišēja otrie, par ko nepavisam neskuma! Trešo vietu izspēlēja Rēzeknes 5.vsk. komandas, labākiem esot "Mazajiem prieciņiem", kas pārspēja "50 shades of geography" jeb "sāpīgie_prieciņi" komandu.

Uzdevumi šoreiz bija:
1. uzdevums jeb iesildīšanās. Cik apdzīvotās vietas Latvijā, kuras beidzas ar izskaņu "pils" jūs zināt? No 14 eksistējošajām Mazie prieciņi un A komanda (R1V) spēja atminēties veselas 9!
2.uzdevums pārbaudīja dalībnieku prasmi darbā ar karti. Kartes teritorija gana brālīga - Lietuva. Abas spēcīgākās komandas (GeoAdams un Ģeofak.) uzrādīja labāko rezultātu, pavisam mazliet atpaliekot no maksimālā punktu skaita!
3.uzdevums sastāvēja no problēmjautājumiem, kuros ģeogrāfijas zināšanas nebija noteicošās. Ar plašo tēmu loku vislabāk galā tika Ģeofak. komanda!
4.uzdevuma atbildes sastāvēja tikai no skaitļiem - dalībniekiem bija jānovērtē prasītie lielumi, izmēri, vecumi un vēl šis tas! Arī šis uzdevums pagāja Ģeofak. zīmē.
5.uzdevums kā jaunums un turklāt ar sportisku ievirzi - dalībnieki paši varēja izvēlēties valstis, par kurām tie gatavi atbildēt. Atlika vien tāds sīkums - trāpīt ar šautriņu vēlamajā no piedāvātajām! Labākie šajā uzdevumā izrādījās GeoAdams un Mazie prieciņi.
6.uzdevumā komplicētās grūtības. Pēc dotajām valstu kontūrām jāatpazīst valsts, jāizdomā tās karogs un tādā krāsā, kādā karogā ir kreisais augšējais stūris, jāiekrāso visa valsts. Piņķerīgo uzdevumu lieliski veica komanda Kebaba (DKL).
7.uzdevums bija tradicionālais tests. 4 nesaistītas tēmas, par kurām vēl nesaistītāki jautājumi. Futbols vairāk piesaistīja komandu puišus, Rainis un Aspazija bija literatūras faniem, apbalvojumi un Austrālijas daba balstījās uz interesantiem faktiem. Pārliecinoši labākie bija GeoAdams, kuri ieguva 19 no 24 pieejamajiem punktiem!

Galu galā TOP 3 (rezultāti pēc piekoriģēšanas):

GeoAdams Justīne Širina, Sarmīte Gaidule, Linda Novika, Dainis Sondors RVPĢ 103p
Ģeofak. Ēriks Kjars, Rišards Šidlovskis, Vadims Pavlovs, Anna Vasiļjeva D16V 97p
Mazie prieciņi Edmunds Gutāns, Kaspars Vogulis, Armands Ostrovskis, Māris Jurāns R5V 86p

Nākošā un arī sezonas noslēdzošā nodarbība paredzēta 21.martā Rēzeknē. Tēma gana eksotiska - Latīņamerika! Uz tikšanos!
Comments